21. august 2019
  |  Logg inn
Kirkevalg 2019

8. og 9. er det kirkevalg parallelt med kommunevalget men allerede fra mandag 12. august kan du forhåndsstemme på kirkekontorene i Sarpsborg. Forhåndsvalget pågår frem til 6. september. Les mer om valget og se kandidatlistene her.

Forhåndsvalget foregår på følgende steder i Sarpsborg:

Kirkekontoret i Råkilveien 2 på Valaskjold har åpent for forhåndsstemming mandag-fredag kl. 08.00-14.00.

Skjeberg kirkekontor i Prestegårdsbakken 15 har åpent for forhåndsstemming mandag-fredag kl. 10.00 - 14.00

Vil du stemme i et annet sokn enn der du bor, må du gjøre det innen 2. september. 

 

Her finner du kandidatlister for menighetsrådsvalget i Sarpsborg kommune. For kandidatlister for bispedømmerådsvalget og mye mer informasjon om kirkevalget se www.kirkevalg.no

 


Nominasjonskomiteens liste til menighetsrådsvalget i Greåker sokn:

Prioritet Navn Fødselsår Kjønn Oppgitt bosted
1 SVERRE FJELDBERG 1956 Mann Grålum
2 TERJE ANDRESEN 1954 Mann Sarpsborg
3 BJØRG BRUKNAPP GRØNLIEN 1942 Kvinne Yven
4 ROBIN ANDRÉ KRISTIANSEN KARLSTAD 1994 Mann Yven
5 DENNIS SEBASTIAN LUND 1994 Mann Yven
6 WENCHE ELISABETH BROMANDER 1949 Kvinne Grålum
7 ANNE-LISE FAGERBERG FJELDSTAD 1948 Kvinne Yven
8 JANE TORSKENES ØSTGÅRD 1959 Kvinne Grålum
9 NICOLAI HAUGE 2001 Mann Greåker
10 JULIA TUNEM BJØRNSTAD 2001 Kvinne Yven

 

NOMINASJONSKOMITEENS LISTE TIL MENIGHETSRÅDSVALGET I HAFSLUND SOGN:

       Navn

Adresse

 

Fødselsår

Kjønn

  1. BIRTE JOHANNE SJURSNES

NYGÅRDSHAUGEN, 1739 BORGENHAUGEN

 

1965

Kvinne

  1. GRY ANITA STRAND

BRUSEMYRTOPPEN, 1739 BORGENHAUGEN

 

1970

Kvinne

  1. ØYVIND NORDBERG

BRUSEVEIEN, 1738 BORGENHAUGEN

 

1956

Mann

  1. MARIA HELENE FOSSER

RYES VEI, 1738 BORGENHAUGEN

 

1983

Kvinne

  1. JAN MARTIN GULBRANDSEN

BRUSEMYRTOPPEN, 1739 BORGENHAUGEN

 

1943

Mann

  1. KARL ERIK SØRENSEN

ØVRE LANGGATE, 1743 KLAVESTADHAUGEN

 

1952

Mann

  1. TORILL BREDEG

ENGSMYRVEIEN, 1739 BORGENHAUGEN

 

1951

Kvinne

  1. HELGE SKÅR

BODALSBAKKEN, 1743 KLAVESTADHAUGEN

 

1976

Mann

 

Nominasjonskomiteens liste til menighetsrådsvalget i Holleby sokn:

Prioritet

Navn

Fødselsår

Kjønn

Oppgitt bosted

1

KAI ARNE WALLIN

1946

Mann

Kolstad

2

MORTEN ØDEGÅRD OLIVERSEN

1975

Mann

Trøsken

3

TRUDE ELISABETH OPSUND

1975

Kvinne

Finstad

4

ANNE MARGRETHE SKJØREN

1951

Kvinne

Skjøren

5

JENS PETTER MAUGSTEN

1962

Mann

Maugsten

 

Nominasjonskomiteens liste til menighetsrådsvalget i Sarpsborg sokn: 

Prioritet Navn Fødselsår Kjønn Oppgitt bosted
1 FREDRIK LIED 1947 Mann Sarpsborg
2 RITHA BIRGITTE GRANDAHL LERKERØD 1964 Kvinne Greåker
3 OLE MARTIN OLSEN 1986 Mann Sarpsborg
4 EDITH SYNNØVE THORESEN 1966 Kvinne Sarpsborg
5 ELLEN OTTERSEN SEIP 1949 Kvinne Sarpsborg
6 ERIK UBERG 1949 Mann Sarpsborg
7 GRETE MORÆUS STRAY 1942 Kvinne Sarpsborg
8 KARI ANITA BERGERUD 1961 Kvinne Sarpsborg
9 MALTE SEBASTIAN HINSCH 1979 Mann Sarpsborg
10 PÅL ANTONSEN 1959 Mann Sarpsborg
11 PER MARIUS FAIZAL PEDERSEN 1978 Mann Sarpborg
12 HALVOR HØYSET 1952 Mann Borgenhaugen
13 ÅGE TOMMY KRISTIANSEN 1947 Mann Borgenhaugen
14 GUNN NORMA AAGAARD 1956 Kvinne Sarpsborg

 

NOMINASJONSKOMITEENS LISTE TIL MENIGHETSRÅDSVALGET I SKJEBERGDALEN SOGN:

      Navn

Adresse

 

Fødselsår

Kjønn

  1. GEIR MATHIAS HANSEN

LANGSHOLTVEIEN, 1730 ISE

 

1958

Mann

  1. ANN KATRIN NILSEN ØBY

BØRTEVANNSVEIEN, 1730 ISE

 

1964

Kvinne

  1. TRINE AAMODT

LANGÅSEN, 1730 ISE

 

1985

Kvinne

  1. ANNE-BERIT TANGEN

OLDTIDSVEIEN, 1747 SKJEBERG

 

1986

Kvinne

  1. STEIN ROALD TITTERUD

BØRTEVANNSVEIEN, 1730 ISE

 

1947

Mann

  1. ANNE MARGRETHE TANGEN

GRINERØDVEIEN, 1730 ISE

 

1952

Kvinne

  1. MORTEN STANG JOHANNESSEN

VERKETVEIEN, 1730 ISE

 

1960

Mann

  1. BRITA SOLVEIG HOLMEN

JELLESTADVEIEN, 1739 BORGENHAUGEN

 

1962

Kvinne

  1. FRØYDIS OLAUG HOLMEN

LANGSHOLTVEIEN, 1730 ISE

 

1957

Kvinne

 

Nominasjonskomiteens liste til menighetsrådsvalget i Soli sokn:

Prioritet

Navn

Fødselsår

Kjønn

Oppgitt bosted

1

HALVOR NOME

1958

Mann

Desideriasvei

2

JORAN BRAGVIN ANDRESEN

1959

Kvinne

Søbergveien

3

STIG OLAV RAMSTAD NILSEN

1964

Mann

Kilenveien

4

KNUT ERLAND GRUBBEN

1951

Mann

Desideriasvei

5

HILDE MELBY

1973

Kvinne

Mellebyveien

6

BODIL MELBY

1953

Kvinne

Desideriasvei

7

BERIT STENMOEN

1948

Kvinne

Aagaardveien

8

ANN KARIN KASPERSEN

1958

Kvinne

Aagaardveien

9

MAY IRENE TORGERSEN

1950

Kvinne

Desideriasvei

10

INGEBORG ANDRINE SKJØREN LASSEN

1949

Kvinne

Mellebyveien

 

NOMINASJONSKOMITEENS LISTE TIL MENIGHETSRÅDSVALGET I SØNDRE SKJEBERG SOGN:

       Navn

Adresse

Fødselsår

Kjønn

  1. STIG KRISTIAN RAVNEMYR

ROGNEMYRVEIEN, 1746 SKJEBERG

1953

Mann

  1. LEIF ANDRÉ LØKKE

LØKKE, 1746 SKJEBERG

1970

Mann

  1. SIDSEL MARIE SCHADE

STENBRUDDVEIEN, 1746 SKJEBERG

1961

Kvinne

  1. NILS HENRIK WESTBERG

SUTERØDVEIEN, 1747 SKJEBERG

1962

Mann

  1. DAGFINN JOHAN RAVNENG

SKAVHAUGEN, 1747 SKJEBERG

1947

Mann

  1. LIV HEIDI SØNSTERUD

ROKKEVEIEN, 1743 KLAVESTADHAUGEN

1955

Kvinne

  1. INGER BERIT HELGERØD

KVASTEBYVEIEN, 1747 SKJEBERG

1956

Kvinne

  1. MARIT HELENE LUNDE

KALAVEIEN, 1743 KLAVESTADHAUGEN

1970

Kvinne

  1. MARI LOVISE PEDERSEN

TVETERVEIEN, 1746 SKJEBERG

1967

Kvinne

  1. HÅVARD VATN PEDERSEN

FROMHOLTVEIEN, 1743 KLAVESTADHAUGEN

1972

Mann

  1. ARE IVAN KRISTENSEN

BODALS VEI, 1743 KLAVESTADHAUGEN

1972

Mann

  1. CATHRINE BJØRNSTAD SKOG

ROKKEVEIEN, 1743 KLAVESTADHAUGEN

1974

Kvinne

  1. EINAR MAGNUS MOLTEBERG

SKJEBERGVEIEN, 1746 SKJEBERG

1946

Mann

  1. HELGE BREDESEN

SANDVOLLVEIEN, 1743 KLAVESTADHAUGEN

1956

Mann

 

 

Nominasjonskomiteens liste til menighetsrådsvalget i Tune sokn:

Prioritet

Navn

Fødselsår

Kjønn

Oppgitt bosted

1

ØYSTEIN SVERRE ANDERSSON

1958

Mann

Lande

2

THORMOD BJERKHOLT

1959

Mann

Lande

3

KARIN LISBETH KRISTIANSEN

1943

Kvinne

Grålum

4

AAGE JØRGEN SYVERTSEN

1944

Mann

Lande

5

SIGRUN ELISE SOLVANG

1966

Kvinne

Sarpsborg

6

TORBJØRN MYHREN

1952

Mann

Lande

7

ELIN MINGEØDEGÅRD

1967

Kvinne

Grålum

8

DORIS ANIMPONG

1967

Kvinne

Grålum

9

KJELL ERIK SKAUG

1948

Mann

Bjørnstad

10

JON SIGURD RAMO

1959

Mann

Brevik

11

GUNNAR SKAAR

1943

Mann

Grålum

12

TRINE KRISTIANSEN TALGØ

1973

Kvinne

Grålum

 


NOMINASJONSKOMITEENS LISTE TIL MENIGHETSRÅDSVALGET I VARTEIG SOGN:

      Navn

Adresse

 

Fødselsår

Kjønn

  1. KJELL ØIVIND LUNDE

HASLE TRAFO, 1734 HAFSLUNDSØY

 

1944

Mann

  1. LILL-ANITA MARTINSEN

TJERNVEIEN, 1734 HAFSLUNDSØY

 

1965

Kvinne

  1. INGRID SIKKELAND LUNDE

KNATTERUDVEIEN, 1730 ISE

 

1981

Kvinne

  1. ÅSLAUG SØDAL GABESTAD

BERGBYKROKEN, 1730 ISE

 

1978

Kvinne

  1. DAGFINN HANSEN

SMÅBERGVEIEN, 1735 VARTEIG

 

1949

Mann

  1. KIRSTEN INGEBORG HOLMEN

SMÅBERGVEIEN, 1735 VARTEIG

 

1958

Kvinne

  1. KINE MERETE BERGERUD

VARTEIGVEIEN, 1735 VARTEIG

 

1978

Kvinne

  1. ANNE-MARIE BORGEN

VARTEIGVEIEN, 1735 VARTEIG

 

1951

Kvinne


 

print